אפשר לומר שמקצוע התפירה בחר בי ולא אני בחרתי בו

תמיד אומרים שצריך לרדוף אחרי החלומות שלך, לחפש את העבודה שיש לך תשוקה אליה. איכשהו, התגלגלתי למקצוע התפירה בגלל נסיבות החיים, אבל במהלך הדרך התאהבתי.

 

התחלתי לתפור מתוך צורך ולא מתוך תשוקה למקצוע. בבית הספר היו לנו שיעורי מלאכה בהם למדנו דברים בסיסיים בתפירה. תמיד רציתי להיות אופנתית כמו בכל מגזיני האופנה וחלונות הראווה שהייתי רואה, אך לא יכולתי להרשות לעצמי לקנות בגדים. הוריי עבדו מאוד קשה כדי לספק את כל צרכינו, לא הרגשתי מחסור אבל גם לא יכולתי לבקש מהם מותרות כמו ללכת לחוג תפירה או לקנות ז׳קט וחצאית שממש התלהבתי מהם. החלטתי להתחיל לתפור לעצמי בגדים - הייתי חוסכת כסף , קונה ז'ורנלים של אופנה עם הסברים, ותופרת מאפס את כל הבגדים שמצאו חן בעיניי. איכשהו היה לי מין חוש מולד לאופנה, ידעתי מה משתלב יפה עם מה ומהר מאוד אנשים החלו לשים לב לפריטים שתפרתי לעצמי. לפתע התחלתי לתפור בגדים לא רק לעצמי אלא גם לסובבים אותי, לחברותיי ולמשפחתי.  

 

כשסיימתי את לימודי התיכון, רציתי לנסוע ללמוד עיצוב ותפירה באוניברסיטה יוקרתית של עיצוב אופנה ברוסיה (באותה תקופה גרתי בגאורגיה), אך הפחד לעבור למקום לא מוכר, הלחץ מההורים ללמוד מקצוע ''פרקטי'', וכל הפחדים, המחשבות והקשיים בדרך לשם שיתקו אותי וגרמו לי לוותר על הכל. בסופו של דבר הלכתי ללמוד מקצוע שההורים אישרו (הנדסה) במקום קרוב לביתי.

 

עם זאת, תפירה ליוותה אותי כל חיי. גם אחרי שהתחתנתי והקמתי משפחה, המשכתי לתפור לעצמי ולשתי בנותיי - תחפושות פורים, שמלות לאירועים ואפילו לתחרויות ריקודים.

כולם חושבים שצריך ראש ריאלי כדי להיות מהנדס או אדריכל, שזה מאוד נכון, אבל גם תפירה זהו תחום שדורש פתרון בעיות באופן לוגי תוך כדי התהליך. בנוסף, יש מקום להמון יצירתיות, וזה מה שגרם לי להתאהב בתפירה.

 

בשנות ה-50 לחיי, סוף סוף אזרתי את האומץ והחלטתי לצאת לדרך עצמאית. הפחדים והמחשבות עדיין שם, הקשיים בלהיות עצמאית עדיין קיימים, אך הדחף ליצור, ולהגשים חלומות לאנשים אחרים והמאס מלפחד כבר - גרם לי לעשות את הצעד הזה.

 

אני לא יזמת, לא אשת מכירות מפולפלת ואפילו לא ''מעצבת אופנה עם תעודה''. אבל ביום שפתחתי את העסק הגעתי להחלטה - אני כבר לא חיה בפחד ואני מתחילה להאמין בעצמי.

אני כאן כדי ליצור חוויה בעזרת הבנת האישה שעומדת מולי.

אני רוצה להכיר אותך, להבין מה בוער לך, מה כואב לך ומה החלום שלך, והכל תוך כדי ובעזרת תפירה. אני תופרת לך שמלה מאפס, ואת משתתפת פעילה לכל אורך התהליך- בעיצוב שמלת החלומות, בבחירת הבדים, ובכל מדידה אני מוודאת שתרגישי הכי נוח והכי יפה ומיוחדת בשמלה שלך.

בואי נגשים ביחד כל אחת את החלום שלה - אני בליצור את שמלת החלומות שלך ואת בללבוש אותה.

שלך,

אולגה.